Jak wybrać dobrą tanią drukarnię?

Wielu klientów drukarni przy wyborze odpowiedniej placówki bierze pod uwagę głównie cenę. Okazuje się jednak, że nie jest to dobre rozwiązanie. Ci, którym zależy na wysokiej jakości powinni pamiętać, aby kierować się przede wszystkim tym, jak wyglądają zamówione materiały reklamowe. Wysokiej klasy maszyny, doskonale wykonany projekt to cechy, które sprawiają, że produkt odznacza się naprawdę świetnym wyglądem. Nie warto stawiać na materiały reklamowe kiepskiej jakości. Trzeba bowiem pamiętać, że będzie to raczej kiepska promocja firmy.

Przede wszystkim nie można dać się oszukać zbyt niskim kosztom. Zawsze wiąże się to w sposób oczywisty z obniżeniem jakości, na co sobie oczywiście pozwolić nie można. Klienci zawsze będą nas oceniać po jakości wszystkich produktów, jakie im oferujemy, nawet jeśli są to tylko notesy z logiem naszej firmy.

Warto się skupić na tym, czy drukarnia zatrudnia profesjonalnych grafików i edytorów, dzięki którym broszura będzie prezentowała się odpowiednio i przyciągnie uwagę klienta. Jakość jest oczywiście najważniejsza, jednak wiele firm umyślnie zawyża swoje ceny. Warto więc zapoznać się z obowiązującymi stawkami, ponieważ znaczące odstępstwa od średniej nie są dobrą wróżbą.

Należy sprawdzić czas wykonania zlecenia. Jeśli jest on zbyt krótki, możemy się spodziewać, że wykorzystywane są tańsze i gorszej jakości technologie, które nie będą się dobrze prezentowały. Jednak oczekiwanie na wykonanie zlecenia nie może być zbyt długie, ponieważ czas to pieniądz i każdy dzień zwłoki oznacza często realne straty dla firmy.

Aby znaleźć dobrą tanią drukarnię powinniśmy zweryfikować kilka punktów.

  1. Sprawdzamy reputację. Najprostszą metodą jest zasięgniecie opinii w sieci. Zawsze też, o ile jest to możliwe, możemy odwiedzić drukarnię osobiście.
  2. Warto poprosić o materiały i próbki – udając się do drukarni i chcąc wydrukować większą ilość ulotek czy broszur zawsze możesz poprosić o wydruk jednego egzemplarza próbnego. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć czy to, co zostało wydrukowane odpowiada Twoim oczekiwaniom.
  3. Odpowiednia drukarka do danego zadania. Ważne jest to, aby drukarnia dysponowała drukarkami cyfrowymi, jak i offsetowymi. Jeżeli chcesz wydrukować wizytówki, to druk cyfrowy powinien wystarczyć, ale w innych sytuacjach, np. przy tysiącach sztuk np. broszur znacznie bardziej opłacalny będzie offset.

Dobra tania drukarnia Warszawa www.megraf.pl

ul. Orzeszkowej 1, 05-840 Brwinów

Telefon: 0048(22) 729-63-20, 729-30-51
biuro: wew. 100, 101, 102, ctp: wew.116
fax: 0048(22) 729-69-47

2 thoughts on “Jak wybrać dobrą tanią drukarnię?

  1. Felipe

    Materiał bardzo wartościowy. Ja się w pełni zgadzam z takim rozumowaniem i postawieniem sprawy. Mam pytanie skoro jesteśmy przy temacie, jako że szukam jakiejś drukarnie to chicałbym spytac zcy kojarzycie tą Initi – roll upy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *